Zbudujemy Twoją Płytę Fundamentową z Milimetrową Dokładnością .
Na zdjęciu grzewcza płyta fundamentowa w Mieszkowicach
Płyta Fundamentowa - Idealne Rozwiązanie dla Wymagających.
Płyta fundamentowa – powszechna w Skandynawii i Europie Zachodniej, w Polsce nadal jest rozwiązaniem rzadziej wybieranym przez inwestorów, przede
wszystkim ze względów ekonomicznych. Ma jednak szereg zalet, które czynią z niej doskonałą alternatywę dla tradycyjnych fundamentów.
Oferujemy budowę fundamentu płytowego dla domów niskoenergetycznych i pasywnych również w wersji z ogrzewaniem
podłogowym wbudowanym w płytę. Oferta kierowana jest dla inwestorów patrzących w przyszłość.
Nowoczesne rozwiązanie, jakim jest płyta fundamentowa gwarantuje nowo budowanemu
obiektowi niskie koszty eksploatacji i wysoką wartość rynkową.
Standardowa Płyta Fundamentowa
Jedną z najważniejszych zalet zastosowania fundamentu płytowego jest fakt, że ciężar konstrukcji rozkłada się równomiernie na całej jego powierzchni. Właśnie z tego względu jest rekomendowanym sposobem posadowienia budynku wszędzie tam, gdzie występują grunty o słabej nośności. Płyta fundamentowa jest szczególnie polecanym rozwiązaniem, gdy mamy do czynienia ze zjawiskiem kapilarnego podciągania wód gruntowych. Dzięki temu, że podstawa jej nie musi znajdować się poniżej poziomu przemarzania gruntu, wysoki poziom wody gruntowej rzadko kiedy może zagrozić całej konstrukcji.
Płyta fundamentowa to obecnie najlepsze rozwiązanie uwzględniające właściwą izolację termiczną. Rzetelnie wykonane obliczenia konstruktorskie i nasze wieloletnie doświadczenie to podstawa do uzyskania bezpiecznej i ciepłej płyty.
Grzewcza Płyta Fundamentowa
Wciąż przybywa zwolenników technologii połączenia konstrukcji płyty fundamentowej z systemem ogrzewania podłogowego. Jest to rozwiązanie, o którym dziś śmiało można powiedzieć, że to najbardziej racjonalny i opłacalny sposób na zbudowanie fundamentu. Powstały fundament staje się gigantycznym grzejnikiem, który zapewnia bardzo wysoki poziom kumulacji cieplnej budynku oraz duży komfort użytkowania. Wpływa to bezpośrednio na koszty eksploatacji budynku i w efekcie na dodatni bilans energetyczny.
Technologia ta jednak wymaga ogromnej precyzji i dokładności. Na pewno prościej jest wykonać standardową płytę niż tę w technologi grzewczej-ze wszystkimi instalacjami, ogrzewaniem i gotową podłogą na gruncie. Jednak dla nas to przyjemna praca powodująca zadowolenie i satysfakcję.
Jak Budujemy Nasze Płyty Fundamentowe
Mamy kompetentnych projektantów którzy zaprojektują płytę fundamentowa pod każdy rodzaj zabudowy.
Zadzwoń lub wyślij wiadomość z podstawowymi informacjami na temat Twojej płyty fundamentowej, przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę. Realizujemy głównie zlecenia na obszarze województwa zachodniopomorskiego , lubuskiego , wielkopolskiego oraz dolnośląskiego
i najbliższych okolicach, ale możliwa jest także realizacja w innej części kraju. Jeśli jesteś spoza regionu
zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość realizacji Twojej inwestycji.
Wstępna Rozmowe z Inwestorem
Pierwszym etapem, nawiązującej się współpracy, jest poznanie oczekiwań Klienta. W czasie spotkania lub rozmowy telefonicznej wsłuchujemy się w wytyczne oraz dotychczasowe doświadczenia Klienta . Wszelkie pomysły, przedstawione w ofercie, konsultujemy z Inwestorem- z chęcią odpowiadamy na pytania i tłumaczymy warunki współpracy, które następnie spisujemy w ramach zawieranej z Klientem umowy.
Określenie Nośności Gruntu
Informacja na temat warunków wodno-gruntowych panujących w obrębie planowanej inwestycji jest dla nas wręcz niezbędna. Mając szczegółową wiedzę o poziomie wód gruntowych oraz stopniu skomplikowania podłoża możemy odpowiednio wcześniej zaplanować sposób prowadzenia prac związanych z wykonaniem podbudowy płyty fundamentowej. Właściwa weryfikacja tych warunków to gwarancja stworzenia solidnych fundamentów.
Przygotowanie Projektu Zamiennego
Na bazie projektu podstawowego i w oparciu o wyniki badań geotechnicznych gruntu nasz projektant przygotuje projekt zamienny . Składa się na niego wiele elementów, w tym opis techniczny, zdjęcia oraz rysunki: wykopu, szalunku, zbrojeń, kanalizacji czy podejść pod grzejniki i urządzenia sanitarne . Płytę fundamentową można zaprojektować jako osobny projekt budowlany i zastąpić nim istniejący już projekt fundamentów tradycyjnych.
Wykonanie Podbudowy
Wykonanie każdej naszej płyty fundamentowej, zaczynamy od zdjęcia wierzchniej warstwy ziemi i wykonania odpowiedniej podbudowy. To bardzo ważny etap prac i ma decydujący wpływ na późniejszą eksploatację budynku. Podbudowę wykonujemy najczęściej z odpowiedniej pospółki piaskowej zagęszczanej warstwowo za pomocą ciężkiej (500kg) zagęszczarki mechanicznej.
Ułożenie Instalacji Sanitarnej
Po wykonaniu prac ziemnych oraz wytyczeniu budynku przystępujemy do wykonania wszystkich podejść wodno-kanalizacyjnych , przepustów wody , prądu i powietrza do kominka . Każdy punkt jest dokładnie mierzymy i zaznaczamy - tak aby koniec rury wychodził dokładnie w świetle ściany. Zapobiega to w późniejszym czasie konieczność kucia i bruzdowania ścian.
Drenaż Opaskowy
Drenaż opaskowy ma za zadanie odprowadzać nadmiar wody deszczowej do kanalizacji burzowej, zbiornika, studni chłonnej lub w głębsze partie gruntu za pomocą drenażu rozsączającego. Poprawnie wykonany drenaż opaskowy zabezpieczy nasz dom przed wodą gruntową, opadową i zaskórną. Wszędzie tam gdzie grunty są słabo-przepuszczalne lub wody gruntowe są wysoko zlokalizowane szczególnie zaleca się wykonanie drenażu.
Ułożenie Izolacji Termicznej
Izolację cieplną układamy pod płytą fundamentową i wokół jej krawędzi. Budynek jest wówczas w całości odseparowany od zimnego gruntu i nie następują w tym miejscu straty ciepła z ogrzewanych wnętrz. Łatwo bowiem tak połączyć ocieplenie płyt z ociepleniem ścian zewnętrznych, aby zachować ciągłość termoizolacji. Materiał do wykonania ocieplenia powinien mieć dużą wytrzymałość na ściskanie i niską nasiąkliwość - idealnie sprawdza sie tu polistyren ekstrudowany XPS 300 .